راه حل مکعب روبیک


همانطور که اطلاع دارید راه حل های مختلفی برای مکعب روبیک وجود دارد و حل مکعب روبیک بسیار پیچیده است اکثر افراد راه حل مکعب روبیک را در ظاهر ساده می دانند ولی اکثر افراد هنگام حل مکعب روبیک فقط یک طرف مکعب هوش را درست کرده و از حل سایر سطوح مکعب روبیک صرف نظر می کنند. اکثر افراد دنبال راهکارهای ساده ای برای راه حل مکعب روبیک هستند ما در این پست می خواهیم یکی از راه های حل مکعب روبیک را معرفی کنیم، این راه حل مکعب روبیک جزو ساده ترین روش های مکعب روبیک است و بدون نیاز به الگوریتم های حل مکعب روبیک، مکعب هوش را درست می کند.

همچنان که می دانید مکعب هوش روبیک به علت داشت شش سطح رنگی که در نهایت باید این سطوح رنگی در کنار هم قرار گیرند تا مکعب روبیک تکمیل گردد. و این مسئله حل مکعب روبیک را بسیار پیچیده می کند.

برای حل مکعب روبیک می شود از دو راه استفاده کرد : یا باید یک سری الگوریتم های راه حل مکعب روبیک را یاد گرفت و بعد با استفاده از این الگوریتم های راه حل مکعب روبیک، مکعب روبیک را درست کرد که فعلاً ما در این مبحث نمی خواهیم به آن بپردازیم.

راه دوم برای حل مکعب روبیک استفاده از کامپیوتر می باشد که می تواند حرکت های بسیار پیچیده ای را محاسبه و انجام دهد. که ما هم همین راه حل مکعب روبیک را می خواهیم آموزش بدهیم . فایده استفاده از کامپیوتردر راه حل مکعب روبیک در این است که وقتی دستگاه برای ما راه حل مکعب روبیک را مرحله به مرحله نمایش می دهد ما می توانیم با دقت در راه حل مکعب روبیک رنگی ، نحوه قرار دادن رنگهای مکعب رنگی هوش را در کنار هم یاد بگیرم و با دقت در راه حل مکعب روبیک توسط کامپیوتر شاید یک روز بدون کامپیوتر هم بتوانیم مکعب رنگی روبیک را که راه حل آن تابع قوانین خاص ریاضی هست را یاد گرفته و خودمان مکعب هوش روبیک را بسازیم.

راه حل مکعب روبیک توسط کامپیوتر:

1.      ابتدا بر روی لینک زیر کلیک کرده و نرم افزار راه حل مکعب روبیک را دانلود کنید

دانلود نرم افزار راه حل روبیک

2.      بعد از دانلود نرم افزار راه حل مکعب روبیک و ذخیره آن بر روی کامپیوتر خود آن را اجرا کنید با شکل زیر مواجه می شوید

راه حل مکعب روبیک

مکعب روبیک

3.      در صفحه اول نرم افزار راه حل مکعب روبیک از منوی File گزینه New Cube را انتخاب کنید مثل شکل زیر:

راه حل مکعب هوش

4.      بعد از انتخاب این گزینه از نرم افزار راه حل مکعب روبیک شکل زیر ظاهر می شود این شکل یک مکعب روبیک خالی را نمایش می دهد که اولین خانه این مکعب روبیک در حال چشمک زدن بوده و رنگهای رایج در مکعب هوش روبیک را در سمت چپ تصویر می بینید

مکعب هوش رنگی

5.      حالا شما مکعب هوش به هم ریخته خودتان را بر روی میز به حالتی قرار دهید که بتوانید سه گوش مکعب رنگی هوش خود را ببینید همانطور که مثل مکعب هوش خالی موجود در شکل که 3 طرف مکعب هوش دیده می شود و بعد شروع کنید با استفاده از رنگهای موجود در سمت چپ شکل، مکعب هوش خالی را مشابه مکعب هوش روبیک خودتان در بیاورید. اگر دقت کنید هر رنگی را که شما بر روی مکعب هوش روبیک انتخاب می کنید از عدد روی رنگ ها یک عدد کم می شود این کار را تا آنجا باید ادامه دهید که کلیه اعداد روی رنگها صفر شود اگر احیاناً شما در طی کارتان اشتباه کرده باشید یکی از رنگها منفی خواهد شد و شما می توانید با زدن دکمه Next و یا Previous به عقب یا جلو رفته و با پیدا کردن خانه اشتباه آنرا تصحیح کنید

روبیک

6.      اگر همه خانه های مکعب هوش را درست وارد کرده باشید  شکل مکعب هوش روبیک شما شبیه شکل مکعب روبیک زیر شده و در این صفحه نرم افزار راه حل مکعب روبیک دکمه ok ظاهر و پررنگ می شود و تمامی اعداد روی رنگ ها صفر می شود

مکعب روبیک

7.      در این صفحه نرم افزار راه حل مکعب روبیک دکمه ok  را کلیک کرده و از شکل جدید مکعب هوش در منوی Slove گزینه Slove را انتخاب کنید

حل مکعب روبیک

8.      بعد از این کار شکل نرم افزار راه حل مکعب روبیک شما به حالت زیر درمی آید که در آن دکمه Next را می بینید و تعداد مراحلی را که باید طی کنید تا شکل مکعب هوش رنگی شما تکمیل شود در این شکل نمونه از نرم افزار راه حل مکعب روبیک شما 100 مرحله را می بایست انجام دهید حال با کلیک بر روی دکمه Next و با توجه به چرخشی که نرم افزار راه حل مکعب روبیک انجام می دهد شما هم همانکار را بکنید تا بعداز اتمام تمام مراحل مکعب هوش روبیک شما به شکل تکمیل شده مکعب روبیک در بیاد.

راه حل مکعب هوش روبیک

9.      اگر در نرم افزار راه حل مکعب روبیک چرخش مکعب هوش خیلی سریع بود و شما متوجه نحوه چرخش مکعب هوش نمی شوید، می توانید سرعت چرخش مکعب رنگی هوش را کم کنید برای این کار به منوی File نرم افزار راه حل مکعب روبیک رفته و گزینه Animation Speed را انتخاب و سرعت چرخش مکعب هوش روبیک را تنظیم کنید مثل شکل زیر:

مکعب رنگی روبیک

توجه داشته باشید که کلنجار رفتن با مکعب هوش روبیک بهترین روش برای بالا بردن توانمندی مغز می باشد پس بهتر است به جای اینکه به فکر آخر کارتان در حل مکعب روبیک باشید، بیشتر در فکر مراحل حل مکعب روبیک باشید و سعی کنید با دیدن نحوه قرار دادن رنگ ها در کنار هم در نرم افزار راه حل مکعب روبیک ؛ این راه حل ها را یاد بگیرید و اینکه نرم افزار راه حل مکعب روبیک چگونه یک رنگ را از یک طرف مکعب هوش روبیک به طرف دیگر مکعب رنگی می برد و رنگ های مختلف مکعب هوش را به هم می رساند بهترین چالش ها را برای مغز ایجاد می کند.

من تا کنون راه حل های مختلفی برای حل مکعب روبیک دیده ام ولی همه آنها یک راهکار یکنواخت و حفظ یک سری اعداد و الگوریتم های مکعب هوش بود ولی نرم افزار راه حل مکعب روبیک به نظر من یکی از بهترین روش های کمکی حل مکعب روبیک است که راه حل های خیلی زیادی را به ما می آموزد و با دقت راه حل مکعب روبیک توسط این نرم افزار توانستم حداقل سه سطح مکعب هوش رنگی را دیگر بدون استفاده از هیچ الگوریتم حل مکعب روبیک ، بسازم و در واقع انگار مغز به طور اتوماتیک الگوریتم های راه حل مکعب روبیک را در ذهن انسان ایجاد می کند و دیگر نیازی به خاطر سپردن الگورتم های طولانی راه حل مکعب روبیک وجود ندارد.

امیدوارم شما هم از این نرم افزار راه حل مکعب روبیک بتوانید نه فقط برای درست کردن مکعب هوش خود بلکه برای تمرین بیشتر راه حل مکعب روبیک خودتان استفاده کرده و بتوانید در نهایت بهترین راه حل مکعب روبیک را کشف کنید.

توجه : امروزه بعضی مکعب های هوش ساخته شده اند که به جای رنگ ها در وجوه مختلف آن تصاویری وجود دارد. شما با نرم افزار راه حل مکعب روبیک می توانید نسبت به حل این گونه مکعب ها هم اقدام کنید کافی است هر کدام از تصاویر وجوه مکعب هوش روبیک را به عنوان یکی از رنگ های مکعب هوش روبیک در نظر بگیرید و دو باره از شماره یک راهنمای حل مکعب روبیک شروع به حل مکعب روبیک تصویری بکنید. راه حل مکعب روبیک تصویری از این راه کمی سخت به نظر می رسد ولی در واقع بیشتر نیاز به کمی فکر کردن و خلاقیت داشته و اینکه بتوانید تصاویری را که می بینید در ذهنتان مثل رنگ های مکعب هوش رنگی تصور کرده و اقدام به حل مکعب روبیک خود نمایید.

امیدوارم در حل مکعب روبیک موفق باشید.

/ 0 نظر / 13 بازدید